ADF4218LBRUZ-REEL7
| Part Number | ADF4218LBRUZ-REEL7 |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC PLL FREQ SYNTHESIZER 20TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | ADF4217L-19L20-TSSOP Pkg Drawing |
| Voltage - Supply | 2.6 V ~ 3.3 V |
| Type | Clock/Frequency Synthesizer (RF/IF) |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 3:1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL | Yes |
| Output | Clock |
| Other Names | ADF4218LBRUZ-REEL7-ND ADF4218LBRUZ-REEL7TR |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | CMOS, TTL |
| Frequency - Max | 3GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/No |
| Base Part Number | ADF4218 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply ADF4218LBRUZ-REEL7, use the request quote form to request ADF4218LBRUZ-REEL7 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ADF4218LBRUZ-REEL7.The price and lead time for ADF4218LBRUZ-REEL7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ADF4218LBRUZ-REEL7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADF4218LBRUZ-REEL7
- ADF4218LBRUZ-REEL7 data sheet
- ADF4218LBRUZ-REEL7 datasheet
- ADF4218LBRUZ-REEL7 pdf datasheet
- Download ADF4218LBRUZ-REEL7 datasheet
- ADF4218LBRUZ-REEL7 image
- ADF4218LBRUZ-REEL7 part
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADF4218LBRUZ-REEL7
- AD ADF4218LBRUZ-REEL7
- ADI (Analog Devices, Inc.) ADF4218LBRUZ-REEL7
- Analog Devices Inc. ADF4218LBRUZ-REEL7
- Analog Devices, Inc. ADF4218LBRUZ-REEL7


