HMC1035LP6GETR
| Part Number | HMC1035LP6GETR |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC CLOCK GEN 1:1 2.5GHZ 40-SMT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | HMC1035LP6GE |
| Voltage - Supply | 3.15 V ~ 3.5 V |
| Supplier Device Package | 40-SMT (6x6) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:2 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| PLL | Yes |
| Output | LVDS, LVPECL |
| Other Names | 1127-1175-2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 2.5GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Part Number | HMC1035 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply HMC1035LP6GETR, use the request quote form to request HMC1035LP6GETR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMC1035LP6GETR.The price and lead time for HMC1035LP6GETR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMC1035LP6GETR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC1035LP6GETR
- HMC1035LP6GETR data sheet
- HMC1035LP6GETR datasheet
- HMC1035LP6GETR pdf datasheet
- Download HMC1035LP6GETR datasheet
- HMC1035LP6GETR image
- HMC1035LP6GETR part
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC1035LP6GETR
- AD HMC1035LP6GETR
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC1035LP6GETR
- Analog Devices Inc. HMC1035LP6GETR
- Analog Devices, Inc. HMC1035LP6GETR



