HMC698LP5E
| Part Number | HMC698LP5E |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC SYNTHESIZER 7GHZ INT-N 32-QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | HMC698LP5/E |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Supplier Device Package | 32-SMT (5x5) |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Packaging | Strip |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| PLL | No |
| Output | Clock |
| Other Names | 1127-3018 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Clock |
| Frequency - Max | 1.3GHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | Yes/Yes |
| Base Part Number | HMC698 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply HMC698LP5E, use the request quote form to request HMC698LP5E pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HMC698LP5E.The price and lead time for HMC698LP5E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# HMC698LP5E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC698LP5E
- HMC698LP5E data sheet
- HMC698LP5E datasheet
- HMC698LP5E pdf datasheet
- Download HMC698LP5E datasheet
- HMC698LP5E image
- HMC698LP5E part
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC698LP5E
- AD HMC698LP5E
- ADI (Analog Devices, Inc.) HMC698LP5E
- Analog Devices Inc. HMC698LP5E
- Analog Devices, Inc. HMC698LP5E

