LTC6992CS6-3#TRPBF
| Part Number | LTC6992CS6-3#TRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | LTC6992-1/2/3/4 |
| Voltage - Supply | 2.25 V ~ 5.5 V |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Supplier Device Package | TSOT-23-6 |
| Series | TimerBlox® |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency | 3.81Hz ~ 1MHz |
| Detailed Description | Oscillator, Silicon IC 3.81Hz ~ 1MHz TSOT-23-6 |
| Current - Supply | 365µA |
| Count | - |
| Base Part Number | LTC6992 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply LTC6992CS6-3#TRPBF, use the request quote form to request LTC6992CS6-3#TRPBF pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC6992CS6-3#TRPBF.The price and lead time for LTC6992CS6-3#TRPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC6992CS6-3#TRPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC6992CS6-3#TRPBF
- LTC6992CS6-3#TRPBF data sheet
- LTC6992CS6-3#TRPBF datasheet
- LTC6992CS6-3#TRPBF pdf datasheet
- Download LTC6992CS6-3#TRPBF datasheet
- LTC6992CS6-3#TRPBF image
- LTC6992CS6-3#TRPBF part
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC6992CS6-3#TRPBF
- AD LTC6992CS6-3#TRPBF
- ADI (Analog Devices, Inc.) LTC6992CS6-3#TRPBF
- Analog Devices Inc. LTC6992CS6-3#TRPBF
- Analog Devices, Inc. LTC6992CS6-3#TRPBF

