PI6C182AHEX
Buy with confidence from Brilltron.com
PI6C182AHEX is warrantied and traceable.| Part Number | PI6C182AHEX |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | IC CLK BUFFER 1:10 125MHZ 28SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | PI6C182(A) |
| Voltage - Supply | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Type | Fanout Buffer (Distribution) |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:10 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Output | TTL |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | TTL |
| Frequency - Max | 125MHz |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Detailed Description | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:10 125MHz 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Base Part Number | PI6C182 |
Operation Guide
We can supply PI6C182AHEX, use the request quote form to request PI6C182AHEX pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PI6C182AHEX.The price and lead time for PI6C182AHEX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PI6C182AHEX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Diodes Incorporated PI6C182AHEX
- PI6C182AHEX data sheet
- PI6C182AHEX datasheet
- PI6C182AHEX pdf datasheet
- Download PI6C182AHEX datasheet
- PI6C182AHEX image
- PI6C182AHEX part
- Diodes Incorporated PI6C182AHEX
- Diodes Inc PI6C182AHEX
- Pericom Semiconductor PI6C182AHEX
- Zetex Semiconductors (Diodes Incorporated) PI6C182AHEX

