74FCT388915TCJG
| Part Number | 74FCT388915TCJG |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC PLL CLK GENERATOR 3ST 28-PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Type | PLL Clock Driver |
| Supplier Device Package | 28-PLCC (11.5x11.5) |
| Series | 74FCT |
| Ratio - Input:Output | 2:8 |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 28-LCC (J-Lead) |
| PLL | Yes with Bypass |
| Output | LVCMOS, LVTTL |
| Other Names | 74FCT388915TCJG-ND 800-3325-5 IDT74FCT388915TCJG IDT74FCT388915TCJG-ND |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | LVTTL |
| Frequency - Max | 100MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/Yes |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Base Part Number | IDT74FCT388915 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply 74FCT388915TCJG, use the request quote form to request 74FCT388915TCJG pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 74FCT388915TCJG.The price and lead time for 74FCT388915TCJG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 74FCT388915TCJG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- IDT (Integrated Device Technology) 74FCT388915TCJG
- 74FCT388915TCJG data sheet
- 74FCT388915TCJG datasheet
- 74FCT388915TCJG pdf datasheet
- Download 74FCT388915TCJG datasheet
- 74FCT388915TCJG image
- 74FCT388915TCJG part
- IDT (Integrated Device Technology) 74FCT388915TCJG
- IDT 74FCT388915TCJG
- IDT (Integrated Device Technology) 74FCT388915TCJG
- IDT, Integrated Device Technology Inc 74FCT388915TCJG
- Integrated Device Technology (IDT) 74FCT388915TCJG

