PCM1730E/2KG4
Buy with confidence from Brilltron.com
PCM1730E/2KG4 is warrantied and traceable.| Part Number | PCM1730E/2KG4 |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC DAC 24BIT STEREO 96KHZ 28SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V, 5V |
| Type | DAC, Audio |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 200k |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | DAC, Audio 24 bit 200k I²S 28-SSOP |
| Data Interface | I²S |
| Base Part Number | PCM1730 |
Operation Guide
We can supply PCM1730E/2KG4, use the request quote form to request PCM1730E/2KG4 pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCM1730E/2KG4.The price and lead time for PCM1730E/2KG4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PCM1730E/2KG4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- PCM1730E/2KG4
- PCM1730E/2KG4 data sheet
- PCM1730E/2KG4 datasheet
- PCM1730E/2KG4 pdf datasheet
- Download PCM1730E/2KG4 datasheet
- PCM1730E/2KG4 image
- PCM1730E/2KG4 part

