TLV320DAC23IPWR
Buy with confidence from Brilltron.com
TLV320DAC23IPWR is warrantied and traceable.| Part Number | TLV320DAC23IPWR |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Description | IC STEREO AUDIO DAC LP 28-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Voltage - Supply | 1.5V, 3.3V |
| Type | DAC, Audio |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Series | - |
| Sampling Rate (Per Second) | 8k ~ 96k |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names | TLV320DAC23IPWRG4 TLV320DAC23IPWRG4-ND |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description | DAC, Audio 24 bit 8k ~ 96k I²S, SPI 28-TSSOP |
| Data Interface | I²S, SPI |
| Base Part Number | TLV320DAC23 |
- Buy Now
Operation Guide
We can supply TLV320DAC23IPWR, use the request quote form to request TLV320DAC23IPWR pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV320DAC23IPWR.The price and lead time for TLV320DAC23IPWR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV320DAC23IPWR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- TLV320DAC23IPWR
- TLV320DAC23IPWR data sheet
- TLV320DAC23IPWR datasheet
- TLV320DAC23IPWR pdf datasheet
- Download TLV320DAC23IPWR datasheet
- TLV320DAC23IPWR image
- TLV320DAC23IPWR part

