PL620-88OC-R
Buy with confidence from Brilltron.com
PL620-88OC-R is warrantied and traceable.| Part Number | PL620-88OC-R |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC CLK BUFFER 65MHZ PECL 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Datasheets | PL620-88_89 |
| Voltage - Supply | 2.25 V ~ 3.63 V |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Series | - |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL | No |
| Output | LVPECL |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Input | Crystal |
| Frequency - Max | 65MHz |
| Divider/Multiplier | Yes/No |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Base Part Number | PL620 |
Operation Guide
We can supply PL620-88OC-R, use the request quote form to request PL620-88OC-R pirce and lead time.brilltron.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PL620-88OC-R.The price and lead time for PL620-88OC-R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# PL620-88OC-R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Keywords
- Micrel / Microchip Technology PL620-88OC-R
- PL620-88OC-R data sheet
- PL620-88OC-R datasheet
- PL620-88OC-R pdf datasheet
- Download PL620-88OC-R datasheet
- PL620-88OC-R image
- PL620-88OC-R part
- Micrel / Microchip Technology PL620-88OC-R
- Microchip Technology PL620-88OC-R
- Roving Networks / Microchip Technology PL620-88OC-R


